Realizacje

Wiele problemów w budownictwie związanych jest z konstrukcją budowli, która nie pozwala na użycie izolacji termicznej o większej grubości, która spełniłaby wymagania minimalnych strat ciepła. W związku z tym potrzeba zastosowania rozwiązania o jak najmniejszej grubości izolacji wraz z jak najlepszymi parametrami Lambda do dają nam maty aerogelowe takie jak EVERGEL czy SPACELOFT. Dzięki najniższym współczynnikom izolacyjności termicznej są idealnym rozwiązaniem w miejscach takich jak tarasy, antresole, wykusze, elementy loggii i zadaszeń. Już jedna warstwa maty (13 lub 10 mm) zabezpiecza nam daną powierzchnię przed przemarzaniem a kolejne w efektywny sposób docieplają do żądanego parametru. Łatwość aplikacji i maksymalne wykorzystanie przestrzeni zapewniają gwarancję długoletniego użytkowania.

W wielu przypadkach na budowie spotykamy się z brakiem miejsca na standardową izolację, najczęściej są to elementy żelbetowe, które w momencie szalowania nie zostały odpowiednio przesunięte. "Lekarstwem" na tego typu błędy jest zastosowanie mat aerożelowych takich jak EVERGEL czy SPACELOFT. Dzięki najniższym współczynnikom izolacyjności termicznej są idealnym rozwiązaniem w miejscach takich jak nadproża, podbudowy do okien tarasowych, otwory okienne i dzwiowe, podciągi czy też słupy i elementy żelbetowe. Już jedna warstwa maty (13 lub 10 mm) zabezpiecza nam daną powierzchnię przed przemarzaniem a kolejne w efektywny sposób docieplają do żądanego parametru. Możliwość szybkiego i trwałego łączenia mat z podłożem oraz prosty sposób obróbki wraz z oferowanymi współczynnikami jest aktualnie najcieplejszym rozwiązaniem w tego typu elementach.

Zastosowanie mat na rurociągach to rozwiązanie gwarantujące długotrwałe korzystanie z optymalnej izolacyjności termicznej dodatkowo dzięki właściwościom takim jak hydrofobowość i paro-przepuszczalność mamy zabezpieczenie anty korozyjne - maty nie wspomagają tworzeniu się korozji. W wielu przypadkach zastosowanie mat na rurociągach rozwiązuje problem występowania kolizji związanych ze zbyt grubą standardową izolacją, również w elementach, które wymagają pocienień izolacji termicznej czy też odpowiednie odizolowanie podpór i obejm rurociągów poprzez zastosowanie w zależności od danego parametru medium do kilku warstw materiału (kilku centymetrów grubości izolacji termicznej). W rurociągach wysokotemperaturowych idealnym rozwiązaniem są maty EVERGEL oraz PYROGEL dzięki niskim parametrom Lambda oraz minimalnej grubości a jednocześnie klasie ogniowej A2-s1,d0 są zabezpieczeniem, które poprzez łatwy i szybki montaż jest gwarantem skuteczności na długie lata. Dla danych parametrów wejściowych wykonujemy obliczenia termiczne i przedstawiamy koncepcje rozwiązania danego zagadnienia.

Dzięki zastosowaniu mat aerożelowych (aerogelowych), których parametry fizyczno-techniczne oraz łatwość montażu przewyższają znane dotychczas rozwiązania, realizacja zlecenia skraca się do minimum jednocześnie uzyskując maksymalny możliwy parametr izolacyjności. Pełne wsparcie techniczne oraz możliwość przeszkolenia wykonawców z naszej strony gwarantuje skuteczną izolacyjność.

W instalacjach technologicznych występuje wiele miejsc gdzie w trakcie przesyłu medium obserwujemy duże straty ciepła są to wszystkie niezaizolowane elementy technologiczne, takie jak zasuwy, kryzy, zawory, przepusty, połączenia kołnierzowe oraz podpory a także całe powierzchnie urządzeń biorących udział w procesie. Rozwiązaniem jest zastosowanie Osłon Termicznych szczelnie dopasowanych do danego elementu jednocześnie z możliwością szybkiego i wielokrotnego montażu i demontażu. Odpowiednio dobrane tkaniny pokryciowe wraz z elementami łączącymi takimi jak nici, rzepy i zapinki oraz skuteczna grubość izolacji w rezultacie na długie lata jest antydotum na straty ciepła jak i w wielu przypadkach gwarancją bezpieczeństwa BHP oraz braku awaryjności urządzeń. Każdorazowo dany problem rozwiązywany jest jednostkowo z przedstawieniem koncepcji optymalnych termicznie i finansowo.

Produkty

Maty aerożelowe na bazie nano-porowatej krzemionki oraz produkty na ich bazie.
PROJEKT I WYKONANIE -> KONTAKT